Jaká jsou naše vystoupení

Nejdříve byl pohyb, teprve poté slovo

Připravujete podnikový večírek s rautem, prezentaci firmy zahraničním kolegům, městské slavnosti či maturitní ples?

Přeneseme vás a vaše hosty do živoucí historie – důstojným krokem páva na renesanční šlechtická sídla mezi poháry a meče, do jadrného podhradí svižnými skoky s výskáním a rozevlátými sukněmi, či lehounce po špičkách do rokokových zákoutí provoněných květinami a flirtem…

Podle vašich přání předvedeme ukázky tanců z různých období a různých zemí Evropy, s patřičným vysvětlujícím komentářem i jen tak pro oko, nebo vás vtáhneme do vtipného příběhu na historické téma.

Renesance

Provedeme vás dvory významných evropských panovníků, od staré dobré Anglie přes rudolfinské Čechy až do slunné Itálie a ohnivého Španělska. Vybraně odění kavalíři a urozené dámy tančí pomalé slavnostní pavany i veselé a skočné gaillardy, zaujme vás sólové baletto pro jeden pár i rej barevných kostýmů v zajetí složitých průpletů.

Návrat z vojny aneb Že já tam radši nezůstal…!

V dalekých zemích právě skončila vojna s Turkem. Byla to vojna dlouhá a všem nastaly zlé časy. Nejen mužům na bojišti, ale i ženám, které zůstaly odkázány i po řadu let samy na sebe… Náš příběh začíná v okamžiku, kdy ženy netrpělivě vyhlížejí své muže a kdy muži jsou už za humny… Bude se tančit, plivat oheň, vychloubat, chřestit plechy, tančit, zápasit, pít, smát se… a, samozřejmě, tančit.

Prapodivná návštěva

Hrabě H. H. žije v poměrně odlehlých končinách a tak není divu, že je zvědavý na každou novinku ze světa a vděčný za každou návštěvu. Jeho důvěřivosti využije dvojice prohnaných podvodníků, která se vetře na zámecký bál. O tom, že bývá užitečné důkladně číst noviny a dívat se kolem sebe, se spolu s hrabětem přesvědčíte v nové verzi renesančního tanečního vystoupení.

Barok a rokoko

V záplavě stužek, květin, pudru a krajek, na jemných střevíčcích pod širokými krinolínami tančí půvabné dámy s porcelánovou pletí a elegantní páni s třírohými klobouky oblíbené menuety a gavotty, jež vymýšlel i sám Král Slunce Ludvík XIV. Náročné a téměř baletní kreace si zpestřují společnými barokními kontratanci, při nichž není nouze o seznamování a koketováni.

Utajená nevěsta aneb Kdo jinému jámu kopá…

Kolem plynou první desetiletí 18. století. Zchudlý, leč urozený baron se rozhodl uspořádat za své poslední peníze slavný bál a doufá, že tak konečně uloví ženicha pro svou poslední a velmi, ale opravdu velmi šerednou dceru – a tím pádem i nějaký ten majetek pro sebe. Nápadník se kupodivu najde, ale nemá ani vindru. Naopak doufá, že díky sňatku bude žít v blahobytu až do konce svých dnů. Proto vymyslí plán, jak se vetřít do rodiny a obratným podfukem si zajistit přepychovou budoucnost. Uvidíme, kdo koho nakonec podfoukl a jak to celé dopadlo!

Ve vsi i na poli, v zámku i v podzámčí

Na každém pořádném posvícení se tancuje. Muži dupou a skáčou, naparují se a vytáčejí děvčata, až jim copy lítají. Tanečníci se drží za ruce v kole, nebo se jako had proplétají mezi stoly. Tancem sbírají lusky, perou prádlo, napodobují koně či přeskakují krysy… Kruhové lidové tance, tak zvané bránly, se zalíbily i šlechtě, která je také ráda tančila. A nejen sama na svých zámcích – co se teprve dělo, když urození zavítali mezi své poddané!

Orient

Dálkový obchod i vojna s Turkem zavála mnoho usedlých středoevropanů daleko od domova. Z orientálního přepychu, lesku zlata a vůně koření si zapamatovali hlavně pružné postavy svůdných tanečnic, zahalených do jemného hedvábí, jejich ladné a přitom tak rafinované pohyby. Ještě dlouho slyšeli ve snech jemné cinkání zlatých penízků na bříšku exotické tanečnice…

Podle vašeho gusta

Tance jsou živé a chytlavé a nejeden tancechtivý divák si rád vyzkouší, jak se bavili jeho předkové. Podle vašeho přání naučíme vaše hosty jednodušší i složitější kreace a dáme ji příležitost seznámit se v kole i mezi sebou.

Pokud zrovna nemáte náladu na tanec, chcete jen tak sedět a v klidu si povídat, příjemnou atmosféru vytvoří tanečníci v kostýmech, dekorativně rozestavění po místnosti či procházející se v zahradě. Pro zpestření provedeme i malou módní přehlídku s fundovaným výkladem z dějin odívání. A až budete po setmění odcházet, vyprovodíme vás špalírem plápolajících pochodní…

Pro taneční vystoupení vybíráme z více než stovky nastudovaných rekonstrukcí tanců a tanečních choreografií renomovaných znalců historie tance. Délka programu závisí na vašich požadavcích, od několikaminutového tanečního vstupu po hodinový program s příběhem. Pro náročnější diváky máme připravenu spolupráci se skupinami historického šermu Bratři z Růže z Českého Krumlova a Bibus spiritus z Prahy, na uvítanou vzácným hostům zajistíme i trio trubačů z Třeboně.

Pokud potřebujete doplnit slavností historický průvod, kromě kostýmovaných postav dodáme i několik bubeníků a plivače ohně. Pro oživení prohlídek hradů a zámků nastudujeme krátké vtipné scénky z historie objektu, na vašem koncertním vystoupení zatančíme na vámi vybranou hudbu dobově věrné choreografie.

Máte ještě jinou představu? Zavolejte nám a společně ji můžeme realizovat.